Zakładki

niedziela, 20 października 2013

Wzięte z natury

Wykorzystywanie darów natury w aranżacji wnętrz jest ostatnio bardzo modne, a jeśli wykorzystamy do tego własnoręcznie zebrane materiały i zrealizujemy z ich pomocą własne pomysły, to będzie to również rozwiązanie bardzo tanie. Znamy już stroiki na stoły czy drzwi uplecione z gałązek, przybrane jarzębiną, owocami czy szyszkami, bukiety kolorowych, jesiennych liści, świeczniki z szyszek (świeczniki z szyszek) czy oryginalne ozdoby z kory drzew. Dziś chcę Wam pokazać ciekawe podkładki pod talerze zrobione z kamyków. Pewnie można się na takie natknąć w niejednym sklepie z artykułami wnętrzarskimi, ale ja proponuję wykonać je samodzielnie. 
Przede wszystkim najlepiej nadałyby się kamyki rzeczne lub ze strumienia, nad którymi jakiś czas "pracowała" woda, dzięki czemu są zaokrąglone, pozbawione ostrych kantów. Nie lada wyzwaniem będzie znaleźć kamyki zbliżone wielkością, a przede wszystkim grubością, aby podkładka była jak najbardziej równą płaszczyzną.No i oczywiście klej, który to wszystko połączy. Radzę zapytać w sklepie z artykułami budowlanymi, tam na pewno uzyskacie odpowiedź, który jest najlepszy. Zadanie dość pracochłonne, ale jak zwykle przy własnoręcznie wykonanych przedmiotach satysfakcja przyćmi wspomnienia wszelkich trudów. :)
A teraz czas na przyjęcie. Podkładki z kamyków, serwetki przewiązane źdźbłem trawy, świece w świecznikach z szyszek, a w wazonie bukiet jesiennych liści z pobliskiego parku.Koszty nie wielkie, a dekoracja stołu robiąca niezapomniane wrażenie :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz!