Zakładki

niedziela, 6 października 2013

Dziecięcy pokój

Był kącik dla dziecka, a teraz coś dla tych, którzy dzięki dużej ilości miejsca mogą troszkę zaszaleć i urządzić pokój dziecięcy z prawdziwego zdarzenia :) 
Hasła, które kojarzą mi się z tym pomieszczeniem to kolorowe, jasne, przytulne, ciepłe, urocze i bezpieczne. Gdy mamy więcej miejsca, możemy pokój podzielić na strefy: strefa do spania, strefa "robocza" np. do przewijania dziecka, oraz strefa do przechowywania. 
W strefie spania powinno znaleźć się oczywiście łóżeczko lub kołyska. W tej kwestii mamy szeroki wybór asortymentu pod każdym względem, pilnując oczywiście by łóżeczko pod każdym względem było odpowiednie dla dziecka, a przede wszystkim było wygodne i bezpieczne. Ja ze swojej strony zadbałabym także o kolorystykę przyjazną dla oka dziecka i oświetlenie, które w tej strefie można regulować, by np. w nocy kiedy wstajemy do płaczącego dziecka, móc korzystać z przyćmionego oświetlenia, które nie będzie drażniło rozespanego dziecka. Można również zadbać o wygodny fotel przy łóżeczku, może byać bujany, w którym moglibyśmy nakarmić dziecko lub ukołysać je do snu.  
W trefie roboczej powinien znaleźć się przewijak i miejsce do kąpieli dziecka, jeśli oczywiście kąpiemy je w pokoju, a nie w łazience. Wystarczy stolik lub szafka, na której bezpiecznie będziemy mogli postawić wanienkę. W szafce można od razu przechowywać wszystkie potrzebne akcesoria: kosmetyki, ręczniczki i pieluszki.  Najlepiej, aby tego typu akcesoria były w zasięgu ręki kiedy przewijamy dziecko, które jak wiemy musimy mieć ciągle na oku.
W strefie przechowywania powinna znaleźć się szafa na ubranka i buty, miejsce do przechowywania zabawek np. półka lub kosz wiklinowy oraz wolne miejsce by w razie potrzeby móc postawić wózek. :) A jak Wy urządzilibyście pokój dziecka? Czekam na uwagi :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz!